חיפוש

האם אפשר לקבל פטור ממס הכנסה?

לכל אחד יש את הקושי שלו במדינה. בעוד שאחד סובל ממזג האוויר בקיץ, אחר יכול לסבול דווקא מהפקקים בכבישים, כשאדם שלישי בכלל יסבול מהממשק עם הרשויות. מה שעשוי להיות משותף לכולם הוא יוקר המחיה, שלא פוסח על אף כיס. אחת הדרכים להתמודדות עם יוקר המחיה היא מציאת דרכים חוקיות לתשלום מופחת של מס ותשלומים מסוימים לרשויות.

אחת מהדרכים הללו היא פטורים למיסוי, אך האם ניתן לקבל פטור ממס הכנסה? תשובות במאמר הבא.

 

פטורים ממס – יש דבר כזה?

פטור ממס הוא מושג כללי, אך למעשה, ישנם מצבים שבהם המדינה מחליטה לא לגבות מס כלשהו מאזרח מסוים, או לזכות אותו כך שבפועל הוא מקבל מעיין "הנחה" בתשלום המס. נקודות זיכוי ופטורים ממס ניתנים לאזרחים שעומדים בתנאי הסף השונים. המטרה היא ליצור שוויון בין אזרחים, מתוך הבנה שלא כולם מתחילים באותה נקודת מוצא, ושישנם אזרחים שנמצאים בסיטואציות שונות בחיים שלהם, שלא מצדיקות גבייה סטנדרטית.

דבר אמיתי

פטור ממס הכנסה – משמעויות בפועל

אחד מפטורי המס הנחשקים ביותר הוא פטור ממס הכנסה. פטור ממס הכנסה הוא פטור משמעותי מאוד. בפועל, מקבל הפטור לא נאלץ לשלם את מס ההכנסה באופן מלא, כך שהוא אינו משלם מס כלל, או באופן חלקי, כך שהוא משלם רק חלק מסוים מהמס. פטור ממס הכנסה ניתן לקבל באופן זמני או באופן קבוע, כאשר הדבר נקבע מראש לפי עמידה בקריטריונים מסוימים.

 

מי זכאים?

לא יותר מדי אנשים במדינה זכאים לפטור ממס הכנסה. לפי החוק, רק אנשים שסובלים מלקויות שונות, כתוצאה ממחלות, תאונות או פציעות כלשהן, יכולים לקבל פטור ממס הכנסה. הלקויות השונות צריכות לעמוד על 90% נכות.

 

אי עמידה בתנאי הסף

אזרח שמעוניין בקבלת פטור ממס הכנסה, אך הוא בעל לקות שנקבעו לה פחות מ-90% נכות, לא יוכל לקבל פטור ממס הכנסה כלל. לכל היותר, אזרח בעל לקות שנקבעו עבורה 75% נכות או יותר, אך פחות מ-90%, יוכל לקבל הטבות מס בקופת הגמל שלו.

תנאים

כיצד ניתן לקבל את הפטור?

על מנת לקבל את הפטור, יש להגיש בקשה אל רשות המיסים. הבקשה כוללת את מילוי טופס בקשה לפטור ממס, יחד עם צרוף מסמכים שונים, כמו מסמכים המעידים על גובה אחוז הנכות שנקבעו עבור הלקות ממנה סובל האזרח.

 

קביעת אחוזי נכות

מי שאמונים על קביעת אחוזי הנכות עבור לקויותיו של האזרח, אלו וועדות רפואיות של הביטוח הלאומי. אזרח שמעוניין בקביעת אחוז נכות עבור לקות כזאת או אחרת, יצטרך להתייצב מול אותן ועדות.

 

סיוע מקצועי

קבלת פטור ממס הכנסה היא ללא ספק משמעותית, בכך שהיא מסוגלת להוריד נטל כלכלי משמעותי מהאזרח. עם זאת, מדובר על משימה שהיא לא כל כך פשוטה. לכן, ניתן ומומלץ לקבל סיוע מגופים מקצועיים.

מַס

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא