חיפוש

הטרדה מינית בפייסבוק – מה אפשר לעשות ולמי לפנות?

פייסבוק הינה רשת חברתית פופולארית אשר הפכה לחלק בלתי נפרד מחיינו, וטומנת בחובה יתרונות רבים בהחלט שמובילות באופן טבעי לשינויים חברתיים חדשים בקרב החברה שלנו. יחד עם היתרונות הללו מגיעים גם החסרונות, שכן היא יוצרת כר פורה להטרדות מיניות.

בשנים האחרונות ולמרבה הצער, אנו שומעים על יותר ויותר תופעות של הטרדה ברשת החברתית – פייסבוק. ההטרדות יכולות לבוא לידי ביטוי בדרכים רבות ופוגעניות –

התבטאויות מיניות שאינן הולמות, פרסום והפצה של תמונות עירום שלא בהסכמה ועוד. במידה והוטרדתם מינית בפייסבוק מוטב שתדעו שלמעשה מדובר בעברה פלילית, וקיימות מספר אפשרויות משפטיות שתוכלו לבחור לפעול על פיהן.

 

מהי הטרדה מינית?

ניתן להגדיר הטרדה מינית בתור מגוון רחב של התנהגויות, והיא מוגדרת בחוק איסור הטרדה מינית משנת 1998 התשנ"ח.

  • סחיטה בעלת אופי מיני
  • הצעות חוזרות ונשנות בעלות אופי מיני, כאשר אחד מן הצדדים מסרב להן
  • מעשה מגונה
  • התבטאות בעלת אופי מיני כלפי אדם אשר מבזה ומשפילה אותו
  • התבטאות בעלת אופי מיני כלפי אדם אשר הבהיר נחרצות שאינו מעוניין בהתבטאויות הללו
  • פרסום של סרטונים ותמונות אשר מתמקדות במיניות של אדם אחר

 

האיסורים שתיארנו כאן אינם חלים על מקרים בהם קיימת מערכת יחסים של מטפל ומטופל, עובד ומעביד, מרצה וסטודנט – שכן במקרים כאלו הקורבן אינו צריך אף להוכיח או להראות כי אינו מעוניין בהערות או ההצעות המיניות שקיבל.

 

הוטרדתי מינית בפייסבוק. מה עליי לעשות?

ישנן מספר פעולות אשר יכולות לסייע על מנת לאתר את האדם שהטריד וכן על מנת שיוכל להתגונן מההטרדה המינית.

 

לצלם מסך

הפייסבוק למעשה שומר הכול – את התמונות שהעליתם לרשת, את השיתופים ששיתפתם, וגם כמובן את השיחות שקיימתם. אם הוטרדתם מינית בפייסבוק בדרך כזו או אחרת, צלמו מסך מיד ושמרו את התמונה שצילמתם כראייה, שכן היא יכולה לסייע לכם מאוד בעתיד בין אם תבחרו להגיש תלונה ובין אם תבחרו להגיש תביעה משפטית.

 

הגישו תלונה במשטרה

כפי שציינו, הטרדה מינית היא עבירה פלילית חמורה, גם אם היא בוצעה דרך הפייסבוק. לכן אנו ממליצים לגשת לתחנת המשטרה ולהגיש תביעה אזרחית כנגד המטריד, תוכלו להעביר למשטרה את תמונות המסך שצילמתם וזאת על מנת להוכיח שאכן הוטרדתם ולמצות עמו את הדין.

 

היוועצו בעורך דין

תוכלו להגיש תביעה אזרחית נגד האדם שהטריד אתכם מינית, וזאת על ידי ייעוץ, הדרכה והכוונה מעורך דין אשר מתמחה בתחום ההטרדות המיניות, וזאת על מנת למצות עם הפוגע את הדין ולקבל את הפיצויים שמגיעים לכם.  התהליך עלול להיות לא פשוט ומצריך את הייעוץ המשפטי והרגשי הנכון, על מנת לעבור את כולו בדרך הכי פחות קשה שניתן. לפרטים נוספים היכנסו ל – dw-law.co.il.

אישה מתגוננת לאחר שהוטרדה מינית
אישה מתגוננת לאחר שהוטרדה מינית
רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא