חיפוש

חטיפים לארנבים – מה הם אוהבים לנשנש?

ארנבים הם חיות פופולריות מאוד בקרב ילדים ומבוגרים, ואנשים רבים בוחרים לגדל אותם בחצר הבית. אך לפני שאתם ממהרים לקנות או לאמץ ארנב, כדאי להתכונן לקראתו וללמוד כיצד לטפל בו. כמובן שתצטרכו להצטייד בכלוב מתאים ולאבזר אותו כך שיתאים למספר הארנבים ואורח חייהם, אך בכל הקשור לתזונה כדאי לשים לב שאתם מבינים הבנה בסיסית בתזונה המתאימה לארנב כדי שתוכלו לגדל ארנבים שמחים ובריאים.

 

סוגי חטיפים לארנבים

במבט ראשון הטיפול בארנבים נשמע פשוט מכיוון שאנחנו מקשרים ארנבים עם מזונות מסוימים: אין אחד שלא למד כבר בילדותו שארנב אוכל חסה ומכרסם גזר, אנחנו מדקלמים את הקישור בין הארנב לירקות האלו עוד מילדותנו. אך לפני הטיפול בארנב חשוב מאוד שתדעו שתזונת הארנב לא מורכבת אך ורק מירקות ושהאכלתו בירקות בלבד תפגע בתזונה שלו בעיקר בחודשים הראשונים לחיו. אם כך חשוב מאוד שתדעו מהי התזונה המתאימה לארנבים:

 

כופתיות (תערובת מזון) למכרסמים

אחד המזונות העיקריים שחשוב לתת לארנבים בעיקר בגילאים הצעירים הן כופתיות, הכופתיות מכילים את כל מה שנחוץ לארנב כדי להעלות במשקל ולהתפתח בצורה תקינה. הן נקראות גם "תערובת מזון" והן אוכל עיקרי עשיר בוויטמינים המכיל את מה שהמכרסם זקוק לו וניתן לקנות את הכופתיות בכל חנות מזון לחיות מחמד. הכופתיות חשובות ביותר בעיקר בגילאים הצעירים עד גיל שלושה חודשים, בהם השלבים ההתפתחותיים הם הקריטיים ביותר וניתן להפחית בכמות שלהן כשהארנב מגיע לגיל בוגר יותר ומבסס את התזונה שלו גם על ירקות וחציר.

 

ירקות וחציר

אמנם הירקות אינן התזונה היחידה כמו שרבים נוטים לחשוב, אך גם הם חשובים בתזונתו של הארנב. מגיל שלושה חודשים מומלץ להתחיל לתת לארנב לאכול ירקות טריים, חשוב מאוד לגוון בסוגי הירקות שמקבל הארנב ולוודא שהוא אוכל ירקות גם בצורה של עלים וגם בצורה של שורשים ושהירקות שהוא מקבל הם במגוון צבעים. את החציר לעומת זאת חשוב להביא כבר מגיל צעיר, החציר חשוב מאוד מכיוון שהוא מקור לסיבים תזונתיים הנחוצים לארנב ומסייע בחסימות מעיים. ישנם סוגים שונים של חציר וארנב בוגר יאכל בדרך כלל חציר משיבולת שועל.

 

מה לגבי חטיפים?

חטיפים הם דרך טובה מאוד לגוון ולהעשיר את התזונה של הארנב, כמובן שהחטיפים הם גם טעימים ואפשר לתת אותם בתור פינוק אך לחטיפים רבים יש ערך בריאותי והם עשירים בוויטמינים ומינרלים.

ישנם חטיפים לארנבים העשויים מפירות או ירקות שונים אך אחד הפופולריים והמועילים שבהם הם אבני הקלציום, אבן סידן המיועדת למכרסמים שמטרתה לשייף את שיניהם של הארנבים מכיוון שהן ממשיכות לצמוח לאורך כל חייהם. שיניים ארוכות מידי יפריעו לארנבים ויקשו עליהם לאכול ולשתות, לכן אבני הקלציום שימושיות מאוד מכיוון שהן שומרות על שיני הארנבים באורך תקין ובריא.

שפן קטן
שפן קטן
רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא