חיפוש

כן לא שחור לבן – איך בוחרים צבע למטבח?

בבחירת הגוונים לשילוב בארונות המטבח, חשוב להתייחס למראה העיצובי שרוצים לתת לחדר. אם מעוניינים לתת מראה עיצובי המעניק תחושת מרחב וחופש, הבחירה תתמקד בגוונים הבהירים כמו לבן, שמנת וכדומה. לעומת זאת, כאשר המטבח כולו הוא בעל גוונים בהירים ורוצים ליצור קצת תחושת חמימות השילוב הצבעוני והמחמם יתאים. גם למראה יוקרתי יש מה להגיד ולמטבח יוקרתי השילוב שיבחר יהיה ארונות מבטח שחורים בשילוב אלמנטים עיצוביים.

 

איך גודל המטבח משפיע על הבחירה שלנו?

אנחנו לא יכולים לבחור גוונים לארונות מטבח מבלי להתייחס לגודל חלל החדר. אם מטבחים מעוצבים בצבע לבן יתאימו למטבח בגודל קטן, הזה לא אומר שמטבח בצבע שחור יתאים גם הוא. להפך, ארונות כהים בחדר קטן עלולים ליצור תחושת עומס.

לעומת זאת, כאשר חלל המטבח הוא גדול ומרווח ואין צורך עיצובי ליצור אשליית מרחב, מטבחים שחורים יכולים להפוך את המטבח למטבח יוקרתי ועשיר. גודל חלל המטבח משפיע באופן ישיר על בחירת הגוונים שלנו. אין מנוס מכך.

 

מה חשוב לזכור בבחירת הצבע למטבח?

כאשר עומדים לפני בחירת צבע למטבח, עומדים לפני עיצוב המטבח כולו. כי אחרי שיודעים מה עיצוב המטבח יכלול, כבר מכירים את הגוונים שישלטו בו פחות או יותר. מטבח בעיצוב פרובנס לדוגמא, יכלול צבעים בהירים כמו לבן, בז', שמנת וכדומה.

בעת בחירת הצבע חשוב לוודא שהצבע הנבחר מתאים למטבח שלכם. מטבח בו ילדים מסתובבים וכמות הבישולים בו גבוהה, חייב להיות פרקטי. אם לעקרת הבית יש זמן לנקות כל יומיים את ארונות המטבח, ניתן לבחור צבע בהיר מאוד. אך אם היא לא מעוניינת לנקות כל יומיים ומצד שני היא רוצה ארונות מטבח שלא יבליטו את טביעות האצבע של הילדים, ההמלצה היא לבחור גוון פרקטי יותר כמו אפור בהיר.

 

לכל צבע פסיכולוגיה משלו

יש מי שיטען שלכל צבע יש משמעות אחרת וכאשר אנחנו מכניסים את הצבע לבית שלנו, אנחנו יוצרים תחושה של שמחה /  שלווה וכדומה.

  • ירוק – מזכיר את הטבע, מעניק רוגע ושלווה לשוהים בחדר.
  • צהוב – צבע של שמש מאירה, מעניק שמחה ואושר לשוהים בחדר.
  • כחול – צבע המזכיר את הים, מדכא תיאבון ☹ ומעורר את האדם להיות מסודר יותר…
  • אדום – צבע אש, תוסס רועש נותן תחושה של בילוי ופעילות מתמדת.
  • חום –  צבע המזכיר את האדמה המייצבת אותנו. צבע חמים ביתי ונעים היוצר תחושת חמימות ביתית עוטפת.

לאחר שהגעתם אל צבע מסוים שאתם מעוניינים בו, בדקו את שילובו באמצעות הדמייה ושרטוט. חשוב לזכור כי לא כל צבע מתאים לכל אחד. וגם כאשר בוחרים לשלב צבע מסויים, חשוב לשלב אותו במינון הנכון ולא במידה עודפת. ההמלצה היא להתרשם מקטלוגים של מטבחים שיסייעו לכם בבחירת העיצוב למטבח שלכם.

מִטְבָּח

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא