חיפוש

מי מוכר כנפגע פעולות איבה?

מדינת ישראל היא למרבה הצער מדינה למודת פעולות איבה, פיגועים וטרור. בישראל ישנו חוק שמוקדש לפיצויים לנפגעי פעולות איבה. אבל מי מוכר כנפגע פעולות איבה על ידי משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי לצורך קבלת פיצויים? בדיוק בכדי לענות על שאלה זאת הכנו מדריך קצר שיסביר את העניין. 

 

חוק התגמולים לנפגעי פעולות האיבה

בישראל קיים חוק שמטרתו היא הסדרת הפיצוי לנפגעי פעולות האיבה. חוק זה חוקק על ידי הממשלה בשנת 1970 והוא מגדיר בתוכו מי נחשב נפגע פעולת איבה ולאילו פיצויים הוא זכאי מטעם המדינה. החוק חוקק בישראל מכיוון שכמות פעולות האיבה שבוצעו נגד המדינה ופגעו באזרחיה הייתה גדולה באופן חסר תקדים.https://grinberglaw.com

החוק נועד להגן על נפגעי פעולות האיבה ולהדגיש את החשיבות של הפיצוי שלהם. מדינת ישראל רואה את עצמה כאחראית למי שנפגע בעת ביצוע של פעולות איבה נגדה.

 

מי זכאי להכרה על פי חוק פעולות האיבה?

החוק מגדיר את מי שמוגדר כנפגע איבה בצורה רחבה מאוד. כמובן שכל מי שנפגע בפעולה צבאית או אפילו בפעולות סמי-צבאיות או בפעולת יחיד, שנעשו כנגד מדינת ישראל – זכאי להגדרה של נפגע פעולות איבה. יחד עם זאת גם מי שנפגע בעת הניסיון למנוע פעולת איבה או אפילו מי שנפגע מנשק שהיה אמור לשמש בפעולת איבה, נחשבים כנפגעים.

אפילו אם הנשק לא הופעל ולמרות זאת גרם לנזק, הנפגע ממנו נחשב כנפגע פעולות איבה. אזרח ישראלי יכול להיות נפגע פעולות איבה גם אם הוא נפצע בחו"ל. אזרח של מדינה זרה יוגדר כנפגע פעולות איבה במקרה והוא נמצא בישראל ונפצע בגבולותיה.

 

באילו מצבים לא יוכר אדם כנפגע פעולות איבה?

ישנם מספר מצבים שבהם לא יוכר אדם כנפגע בפעולות איבה. אם אזרח של מדינה זרה נכנס לישראל בלי אישור, הוא עלול שלא להיות לא זכאי להגדרה כנפגע פעולות איבה ולא להיות זכאי לפיצויים בגין הפגיעה שנגרמה לו. בנוסף לכך במידה ואזרח ישראלי נפגע בפעולת איבה תוך כדי שהוא ביצע פשע או אפילו עבירה שיש בה רשלנות, מאוד יכול להיות שאותו אדם לא יהיה זכאי לקבל הכרה כנפגע של פעולות איבה.

 

איך לקבל את הפיצויים על פגיעה בפועלת איבה?

בכדי לקבל את פיצויים בגין פגיעה בפעולת איבה, יש להגיש בקשה להכרה כנפגע לביטוח לאומי. לאחר ההכרה יש לעבור ועדה רפואית ובה יקבע אחוז הנכות שיוכר לתובע. לפי אחוז ההכרה בנכות, ישלם ביטוח לאומי את הפיצויים לתובע.

 

הכרה בפגיעה כתוצאה מפעולות איבה בישראל – סיכום

בישראל ישנו חוק שמטרתו הסדרת הפיצויים והתמיכה הממשלתית במי שנפגע מפעולות איבה. חוק זה מגדיר שגם אדם שניסה לעצור פעולת איבה או שנפגע בעת ניסיון לעצור פעולת איבה, זכאים לקבלת פיצויים. בכדי לקבל את הפיצויים יש לפנות למוסד לביטוח לאומי.

 

נפגע פעולת איבה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
איך עובד תהליך אישור אפוסטיל 
איך עובד תהליך אישור אפוסטיל 

אפוסטיל הוא אישור רשמי המאמת את חתימתו וזהותו של נושא משרה ציבורית על מסמך רשמי. תהליך אישור האפוסטיל חיוני לצורך השימוש במסמכים רשמיים מחוץ לגבולות

קרא עוד »
כיצד מתבצע תהליך קבלת ירושה
כיצד מתבצע תהליך קבלת ירושה?

רבים הם האנשים שצפו במהלך חייהם בסדרות וסרטים שהציגו כדרך אגב את ההתמודדות עם תהליך קבלת ירושה. שכן, מדובר בעניין מורכב שעשוי להוביל לא פעם לסכסוכים בין

קרא עוד »