חיפוש

להיות המסטר שף של האולם – כיצד מדליקים מנגל פחמים במהירות?

מכירים את זה שאתם מתכננים על האש עם משפחה או חברים, ואז מגיעים לשלב של קביעת השעה? אז יגיעו האנשים האמונים על המנגל וידונו בסוגייה הבוערת, תרתי משמע- כמה זמן לגזור מרגע ההגעה ועד להדלקת המנגל? כאשר אנו מדברים על מנגל פחמים, לא מדובר בקליק וגמרנו.

אל מנגל פחמים יש לגשת עם מיומנות ויעילות, על מנת למנוע התעסקות ארוכה ומיותרת. אלו השיטות המוכרות ביותר להדלקת מנגל פחמים במהירות המרבית.

 

נפנפו את דרככם אל התהילה

אין להשוות בין הקלות שבה נדלק גריל גז לבין הדרך שעוברת עד להדלקה מלאה של גריל פחמים. אך הטכנולוגיה המבוססת על גז אינה הבחירה האידיאלית של רבים, והיא גם אינה מתאפשרת בתנאי שטח, באם אתם עורכים על האש בשטח פתוח בטבע. מעבר לכך, צלייה על גריל פחמים מעניקה לבשר טעם ייחודי שלא תמצאו אצל גריל גז.

לכן חשוב להבין היטב את השיטות והמוצרים שמאפשרים צלייה נכונה על גריל פחמים, על מנת להימנע בעיכובים של הדלקתו, במיוחד כשכל המשפחה עומדת לכם על הראש עם שאלת השאלות- "מתי האוכל מוכן?".

 

הפתרון הסינטטי

אחד הפתרונות הנפוצים שאליהם פונים בתחנות הדלק השונות או במגוון חנויות, כולל רכישת אותם פחמים דחוסים הנראים כמו לבנים קטנות, המכילים חומרי בעירה סינטטיים המונחים בערמה מסודרת בתוך המנגל, ולאחר מספר דקות הם נדלקים ומבעירים את האש במנגל.

אכן מדובר בפתרון יעיל, שכן הם נדלקים יחסית במהירות ואינם מסוכנים כמו חומרים מיושנים דוגמת חומרי הבערה הנוזליים בהם השתמשו אי שם בשנות השמונים. אך בחירה בסינטטי תשפיע בצורה ישירה על הבשר שייצלה על המנגל, ועלולה לפגוע בטעם שלו.

 

חומרים טבעיים- יקר אבל בטוח

כמו כל דבר בחיים, הפתרון היקר יותר הוא גם העדיף ביותר. בניגוד לפחמים סינטטיים וחומרי בעירה נוזליים, ניתן להשיג כיום פחמים טבעיים המבוססים על חומרים אורגניים ובטוחים לשימוש, אינם פולטים חומרים רעילים ושומרים על בעירה יציבה במנגל. הם אידיאלים עבור צלייה על אש נמוכה ולא יספקו בעירה חזקה במיוחד, דבר אותו יש לקחת בחשבון.

עלותם של הפחמים הטבעיים, מומלץ מעצי הדר או זית, גבוהה בהרבה מהפתרונות הסינטטיים, ואם מדובר במנגל פחמים גדול יהיה צורך ביותר מחבילה אחת.

 

הפתרון המושלם מתחת לאף שלכם

עבור מביני העניין והמנגליסטים המנוסים והוותיקים, התשובה אינה מסתתרת בחבילת פחמים מתוחכמת, לא זו הסינטטית ולא הטבעית היקרה. גם עם פחמים בסיסיים ורגילים ניתן להגיע לאש בקלות, ובאמצעות שני מוצרים שיש בכל בית בישראל- נייר סופג ושמן טיגון. הנחת נייר סופג מקומט לפרחים או כדורים במנגל הפחמים לאחר טבילתו והספגתו בשמן, תביא לבעירה מהירה ואיכותית, כאשר אין צורך בחומרי בעירה שישפיעו על טעמו של המנגל.

מכל המוצרים המוצעים בשוק, מדובר בשיטה הבטוחה והיעילה ביותר. בונים פירמידה של פחמים במנגל, מניחים במגוון מקומות את הנייר ספוג השמן, ותוך מספר דקות אתם כבר תתחילו לאכול ולהנות מבשר מושלם נטול טעמי לוואי.

ברביקיו פחמים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא