חיפוש

מהי תוכנית ליסינג פרטי ומה היתרונות שלה

מה זה ליסינג מימוני פרטי, איך הוא התחיל לצבור תאוצה כל כך גדולה בארץ ומה היתרונות שהוא מספק ללקוח הפרטי לעומת סוגי הליסינג האחרים? כל הפרטים במאמר זה. 

 

שוק הליסינג בישראל

שוק הליסינג בישראל נולד בתחילת שנות ה- 90 בארץ ומאז החל לצבור תאוצה והפך לאחד השירותים הפופולאריים ביותר לכל מי שמבקש לרכוש רכב חדש מהניילונים. נכון, רכב חדש עולה הרבה בישראל, כל זאת הודות למיסוי הגבוה שהמדינה משתיתה על יבוא הרכבים, מס הקנייה על רכבים בישראל מגיע ל- 83%, מס גבוה בהחלט בהשוואה לשאר מדינות העולם.

לא רק זאת אלא שבחודש אפריל האחרון בוצעה עליית מס נוספת בשל עדכון הנוסחה שמשמשת לחישוב ההנחה שניתנת במס הקנייה לרכבים בעלי דרגת זיהום נמוכה. אלו שבעיקר סובלות מכך הן יצרניות רכבי ההיברידי שכעת, לאחר שינוי עדכון הנוסחה העלו את מחיריהם. 

בשנים שלפני חברות הליסינג, סוכנויות הרכב ותוכניות מימון לרכישת רכב, כמעט ולא ניתן היה לרכוש רכב חדש מיבואן בישראל. בתחילה לא אפשרו הבנקים לתת אשראי לצורך רכישת רכב חדש או אפילו משומש כמו שנותנים כיום בעסקת נדל"ן שמלוות על ידי עורך דין, שמניב כסף כל חודש ולא מפסיד, הכול היה קשה יותר ואפילו אפשרות לקבלת הטבה בעת רכישת הרכב הייתה משימה קשה למדי.

ואז הגיעו חברות הליסינג שבתחילה היוו שוק זעיר לרכבים מסחריים ולחברות מסחריות, מה שהחל למעשה את שוק הליסינג התפעולי שלמעשה היה זה שאפשר השכרת רכב לשימוש עבור תשלום חודשי קבוע לתקופה מוגבלת. במסגרת עסקה זו זוכים לקוחות העסקה לקבל טיפולי רכב, תיקונים, תחזוקה, ביטוח וכדומה. 

איך הכול קשור לחברות ההייטק הישראליות?: עולם ההייטק בישראל החל לפרוח בדיוק באותה עת בשנות ה-90 והיווה למעשה את אחד הגורמים שדחפו את כל נושא הליסינג לרכבים. מה היה לפני כן? אותן חברו פשוט החזיקו בציי רכב משלהן ועלות התחזוקה פשוט לא הייתה כדאית אל מול האלטרנטיבה שהציעו להן חברות הליסינג.

אודי ליסינג פרטי

 

מה זה ליסינג מימוני פרטי?

כאמור, חברות ההייטק היו אלו שהיוו את הגורם העיקרי שעליו נסמכו חברות הליסינג, אך כאשר בועת ההייטק החלה להתנפץ, אותן חברות ליסינג ניסו למצוא פתרון אחר והחלו לפנות גם למגזר הפרטי.

כאן החל מה שקרוי "הליסינג המימוני פרטי" שהוצע ללקוחות פרטיים. למעשה סוג זה של ליסינג היה קיים כבר בחו"ל ובעיקר בארה"ב באותם ימים והירידה בעסקאות הליסינג התפעולי גרמה לכניסת הליסינג המימוני פרטי גם לארץ.  

הרעיון של תוכנית ליסינג מימוני פרטי היא פשוטה: להבדיל מכל עסקה אחרת שבה הלקוח משלם על רכישת רכב בסכום חד פעמי, מדובר כאן על סוג של עסקת מימון לרכישת או חכירת רכב. משום שלרוב הלקוחות הפרטיים בארץ אין את הסכום המלא לרכישת רכב הם יכולים לבצע עסקת ליסינג מימוני פרטי לתקופת זמן מוגדרת מראש.

בעסקה זו מוצעת ללקוח אפשרות הסדר תשלומים חודשי על רכישת הרכב (לרוב 3 שנים) כאשר לאחר תקופה זו עומדות בפניו 3 אפשרויות: 

  • אפשרות ראשונה היא להמשיך את עסקת הליסינג ולהמשיך לשלם על רכישת הרכב
  • אפשרות שנייה היא פשוט להפסיק את העסקה ולשלם את יתרת התשלום עבור הרכב
  • אפשרות שלישית היא לשדרג את הרכב הקיים ברכב חדש יותר ולהמשיך לשלם עליו בעסקת פריסת תשלומים חדשה. 

חשוב לומר כי קיים הבדל בין עסקת ליסינג מימוני פרטי לעומת ליסינג תפעולי שפונה בעיקר לחברות מסחריות. בליסינג המימוני פרטי לא ניתנת ללקוח האפשרות לקבל את אותן הטבות כמו: טיפולי רכב, תיקונים, תחזוקה, ביטוח וכדומה, אולם עלות ההחזר החודשי שמוצעת בעסקה זו אינה יקרה בהשוואה לליסינג התפעולי וזה גם אחד היתרונות שהיא מציעה ללקוח הפרטי.

 

מה היתרונות של ליסינג פרטי?

קיימים כמה וכמה יתרונות בעסקת ליסינג מימוני פרטי לעומת עסקאות אחרות לרכישת רכב. אחת היתרונות העיקריים הוא הגמישות ואפשרויות המימון השונות שחברות הליסינג מציעות בעסקת ליסינג מימוני פרטי.

ניתן "לשחק" עם סכום ההחזר החודשי בהתאם לכמות ההון המצויה בידיו של הלקוח הפרטי, ניתן לשלם מקדמה על הרכב (בחברות ליסינג רבות המקדמה היא תנאי הכרחי לקבלת הלוואה לרכישת הרכב), או לשלם בהתאם ליכולות הפיננסיות של כל לקוח. 

כיום קיימות סוכנויות רכב שמציעות עבור לקוחותיהן מימון מלא 100% לרכב וללא התחייבות בתשלום מקדמה כלל. 

מסלול ההלוואה הוא נוח למדי, האפשרות של החלפת הרכב בכל 3 שנים מאפשרת לכל לקוח להישאר תמיד עם רכב חדש ולהמשיך לשלם עליו תשלום חודשי שהוא מסוגל לעמוד בו, כך התשלום החודשי כמעט ואינו משתנה אך הרכב תמיד מתחדש וזהו יתרון משמעותי.

בנוסף לכך, כל נושא מכירת הרכב הקיים שמצריך משא ומתן עם קונה פוטנציאלי, תחזוקת הרכב ותיקונו כחלק מתהליך המכירה, כל אלו אינם קיימים עוד עבור מי שמצוי בעסקת ליסינג מכיוון שרוב חברות הליסינג מציעות לרכוש את הרכב הקיים מהלקוח בעסקת 'טרייד אין' ולהשלים את הפער במחיר הרכב החדש בתשלומים חודשיים נוחים. 

להבדיל משוק הנדל"ן בארץ שרק הולך ומגדיל את ערכו במהלך השנים, עסקה לרכישת רכב היא לא עסקה טובה רק בשל העובדה שרכבים מאבדים מערכם מרגע עלייתם לכביש ולכן עסקת ליסינג מימוני פרטי מאפשרת ללקוח לאבד רק את ערך הרכב במהלך תקופת ההחזר שנקבעה, כך שלאחר מכן הוא יכול להמשיך ולהתחדש ברכב חדש ולא לאבד את ערכו לחלוטין. 

 

מה יש לדעת על תוכנית ליסינג מימוני פרטי?

כאשר באים לבצע רכישת רכב חדש או עסקת 'טרייד אין' אל מול חברת ליסינג או סוכנות רכב, חשוב לדעת שמדובר בעסקה שבא אתם מחויבים בהחזר חודשי קבוע לאורך תקופת זמן מוגדרת.

לכן חשוב להבין שיש צורך בהכנסה קבועה ויציבה שתאפשר לכם לממן את עלות הרכב לאורך תקופת הזמן שהוגדרה מראש. כאשר העסקה אינה מקוימת על ידכם יש בכוחן של חברות מימון העסקה לחייב אתכם על פי חוק בריביות תשלום ופיגורים, לכן ראוי לדעת מראש להיכן אתם נכנסים ומה כוללת העסקה ביניכם ובין חברת הליסינג. תתחדשו!

לפרטים ומידע נוסף על ליסינג פרטי לחץ על הקישור: https://www.cmotors.co.il/private-leasing

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא