חיפוש

למה חשוב לעשות תכנון פרישה ואיך עושים זאת?

יום אחד נמצא עצמנו יוצאים לפנסיה ומישהו אחר יתפוס את מקומנו במקום העבודה. זה טבעו של עולם. אנחנו צריכים להיות ערוכים לכך, בשביל שנוכל להגיע מוכנים ליום בו לא נוכל עוד לעבוד ולפרנס את עצמנו. בדיוק בשביל אנחנו צריכים לחשוב בשלב מוקדם על תכנון פרישה.

אנשים רבים, בפרט צעירים, מתקשים להאמין שיום אחד הם לא יוכלו לעבוד עוד, בין אם זה מסיבות בריאותיות ובין אם זה בגלל שמקום העבודה יחייב אותם לצאת לפנסיה. אם לא יתכננו בשלב מוקדם כיצד לנהוג כשהיום הזה יגיע, הם עלולים למצוא את עצמם בבעיה לא פשוטה.

ממצב בו התרגלו ליהנות ממשכורת חודשית קבועה שעזרה להם לפרנס את בני משפחתם ואת עצמם, הם יצטרכו לחפש מקורות מימון חדשים. בשביל להימנע ממצב כזה, עליהם לתכנן את הפרישה שלהם בצורה נכונה. ישנן 3 סיבות עיקריות מדוע תכנון פרישה הוא דבר מאוד חשוב, בוודאי בתקופתנו: סיבה ראשונה, מאוד קשה למצוא מקום פרנסה חלופי אחרי שיוצאים לפנסיה. שוק העבודה איננו גמיש ופתוח עבור אנשים מבוגרים.

סיבה שנייה, תוחלת ואיכות החיים עולה, אנשים היום יכולים לחיות עד גיל 80-90 במצב בריאותי טוב. זה אומר שהוצאות לא בהכרח ישתנו, אם כבר יהיה צורך לבצע הוצאות נוספות בכל מה שקשור לצרכים בריאותיים. סיבה שלישית, לצערנו, עלויות המחייה עולות, ולכן מי שאין לו מקור הכנסה, יתקשה מאוד להמשיך ולקיים את סגנון החיים שהוא התרגל אליו אחרי שיפרוש ממקום עבודתו.

 

איך מתכננים את הפרישה בצורה נכונה

תכנון פרישה בצורה נכונה, מתבצע באמצעות מספר כלים:

ראשית, עוד לפני שמגיעים לגיל פרישה, יש להבטיח שישנה תוכנית פנסיה סדירה ואם אפשר גם תוכנית אחרות, כגון, קרנות השתלמות, קופות גמל, וחסכונות המיועדים לגיל פרישה ומהן אפשר יהיה למשוך כספים בעת הצורך. שנית, יש להכיר את אופציות הפרישה השונות שעומדות לרשות העובדים בישראל.

בעיקרון ישנן 3 אופציות, רשות (שלב בו העובד יכול לצאת לפנסיה על פי חוק), חובה (שלב בו המעסיק יכול לחייב את העובד לצאת לפנסיה), מוקדמת (השלב בו העובד יכול לצאת לפנסיה על פי בקשתו). שלישית, עליו להכיר את כל הזכויות שעומדות לרשותו מבחינת הטבות מס. ארבע, חשוב שידע איך הוא פודה ימי מחלה, ויכול לקבל את ההטבות הרלוונטיות עבור אזרח ותיק וכן מענקים שהמדינה מציעה למי שנמצא בגיל פרישה.

תכנון פרישה חייב להתבצע לפני שמגיעים למועד בו רוצים לפרוש, כשיודעים בדיוק מה היכולות והתנאים הכלכליים, בשביל לוודא שאכן יש אפשרות לפרוש בראש שקט וישנה נחיתה רכה לקראת הפרישה. לשם כך, אפשר ורצוי להיעזר באנשי מקצוע המתמחים בכך. רצוי לקרוא מדריך תכנון פרישה מקצועי ולהבין בדיוק כיצד נכנסים לשלב החדש בחיים.

איך מתכננים את הפרישה בצורה נכונה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
קופת חיסכון
מהן הלוואות חברתיות?

אולי זה מושג שכבר נתקלתם בו בעבר, אך לא באמת הבנת במה מדובר או איך אתם תוכלו לקבל הלוואה כזאת. מדובר בתחום אשר מתפתח במהלך

קרא עוד »