חיפוש

ניקוי רצפות – המדריך להברקת הרצפה בבית שלכם

מעוניינים ברצפה נקייה, נוצצת ומלאת ברק? רצפה שתמיד יהיה כיף להתגורר עליה? איך עושים את זה? לנקות לבד? להזמין את ד"ר פוליש? לפניכם המדריך המלא לניקוי והברקת הרצפה בכל מצב.

 

לטאטא היטב

לפני שמתחילים להזרים מים על הרצפה, חשוב להסיר ממנה שאריות של לכלוך. לכן, יש לפתוח את השטיפה בטאטוא הרצפה. ניתן לבצע את הפעולה באמצעות שואב אבק שיכול להגיע לכל פינה נסתרת בבית, הפינות החדות של החדר, מתחת לשטיח ועוד.

 

להשקיע בנוזל לניקוי

חשוב לקנות נוזל איכותי לניקוי רצפות, התבוננו בתווית לפני הרכישה. יש לוודא שהוא מתאים לסוג הרצפה. לשדרוג האפקט, מומלץ לבחור נוזל לניקוי בניחוח אהוב. (פרחי בר, לבנדר ועוד).

 

לשים לב להוראות היצרן

חשוב לוודא שמנקים את הרצפה בהתאם להוראות היצרן. לכל ריצוף ישנו חומר ניקוי המיועד ומותאם לו ואי שימת לב עלולה לפגוע ברצפה. (לדוגמא: חומר ניקוי המתאים לרצפת קרמיקה יתכן ולא יהיה מותאם לרצפת גרניט פורצלן).

 

להשתמש בכלי ניקוי איכותיים

כדי לזכות ברצפה מבריקה השתמשו בסמרטוט איכותי, רך וחדש. סמרטוטים ישנים עלולים לשרוט ולפגוע ברצפה.

 

לנקות את הכתם כשהוא טרי

ישנם כתמים שמתגלים רק במהלך ניקוי מדוקדק, אך קיימים כתמים רבים הנוצרים תוך כדי תנועה (כמו כתמי קפה או רוטב שנשפך). כתמים אלו מומלץ לנקות מיד ולא לדחות את הטיפול בהם ליום הניקיון השבועי כדי שלא יהפכו עד אז לכתמים קשים לניקוי ויסבכו את המלאכה.

 

מה תעשו במקרים קשים יותר?

ישנם מצבים שיטות הניקיון הרגילות שהוצעו כאן אינן יעילות והרצפה זקוקה לניקוי יסודי, עמוק ומבריק הרבה יותר. אם אינכם מפונקים ומעוניינים לעבוד קשה, תוכלו להיעזר ב-4 השיטות המבריקות הבאות.

סוג הניקיון הפעולה סוג הרצפה המתאימה
פוליש ווקס לרצפה ניקוי והברקה בחומר המכיל ווקס שעוותי לרצפה. פעולה המשלבת גם ניקוי וגם הברקה.  
פוליש קריסטל לרצפה הברקה מקצועית באמצעות מכונת פוליש (ניתן להשכיר לחצי יום עבודה) וחומר קריסטלי (קסלי x1 x2) ניתן לבצע פעולה זו באופן עצמאי. מחזירה ברק לכל רצפה חוץ מקרמיקה וגרניט פורצלן.
סילר מבריק לרצפה יישום שכבת סילר לרצפה באמצעות רולר צביעה שמכסה שתי שכבות לריצוף. תוצאות מושלמות לאחר ייבוש החומר. רצפות ישנות ושחוקות שאיבדו את הברק
ניקוי והסרת לכלוך ניקיון והסרת שכבות לכלוך באמצעות חומרי ניקיון יעילים. (H/G לגרניט פורצלן, קלינר 5000 או מסיר שומנים קר). כך ניתן להחזיר הברקה מקורית. גרניט פורצלן או קרמיקה מבריקה שאיבדו את ההברקה המקורית מרוב לכלוך ושכבות שומן

 

להזמין חברת ניקיון ופוליש

אם לא הצלחתם או שאין לכם כח וסבלנות להבריק ולהחזיר ברק לרצפה. ניתן להזמין חברת ניקיון ופוליש מקצועית שתשדרג ותבריק את הרצפה, ותעניק לה מראה מבריק אפילו אם כבר שבוע היא לא זכתה לשטיפה. יש להזמין חברה המתמחה בתחום. הצוות יגיע עם מכונת פוליש על מנת לארגן את הרצפה לקראת הפרוצדורה, לנקות אותה היטב ולהעביר את הפוליש.

 

מבריקים רצפה

לאחר הכרת השלבים: החל מטאטוא, השקעה בנוזל וכלי ניקוי, ניקוי מהיר של הכתם והיכרות עם סוגי ניקיון יעילים למקרים חמורים יותר, אנו בטוחים שאתם צועדים על רצפה מבריקה.

רצפה רטובה

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא