חיפוש

תקרה אקוסטית – יתרונות וחסרונות

מוסדות חינוכיים, חברות, ארגונים ובעלי משרדים הם רק חלק קטן מסוגי המבנים שמחזיקים בתקרה אקוסטית מסיבות שונות. יצאנו לבדוק מהן הסיבות הללו שהובילו לשימוש בתקרה ייחודית זו, כדי להכיר ביתרונות והחסרונות שבאים לידי ביטוי בעת השימוש בה. הישארו כאן ותגלו את כל המידע הדרוש לכם בנושא.

 

יתרון ראשון – הנראות

בחרנו לפתוח את המדריך בהצגת היתרון שחשוב לכם לא פחות מהבידוד עצמו. מדובר כמובן בנראות הסופית של התקרות. נסביר שיש היצע רחב של תקרות אקוסטיות, כך שכל אחד יכול לבחור בדגם המתאים ביותר עבורו. יש למשל תקרות שנצבעות בצבע אחיד, בעוד אחרות עשויות לכלול "לבנים צבעוניות". המומחים בתחום יסייעו לכם בבחירת התקרה המתאימה ביותר למרחב הנבחר, כדי שתוכלו ליהנות מכל העולמות וגם מתקרה ייחודית.

 

יתרון שני – אקוסטיקה מושלמת

התקנה של תקרה אקוסטית תאפשר לכם ליהנות ממרחב נעים ונטול הדים. חשוב לציין שיתרון זה בא לידי ביטוי באופן שונה בכל מבנה. בחרנו להציג כדוגמא כיתות (של בתי ספר) שיש מתחתיהן או מעליהן מקור רעש חזק. מדובר למשל בכיתה שיש תחתיה מרחב שמשמש לשיעור מוזיקה או כיתה שיש מעליה שיעור ריקוד.  התלמידים וצוות המורים יכולים ליהנות מסביבה אופטימלית. שכן, התקנה של בידוד אקוסטי גולמט תוביל להפחתת הרעשים באופן ניכר.

התקנת תקרה אקוסטית

יתרון שלישי – מבחר עצום

הגיע הזמן שתכירו במגוון הרחב של סוגי התקרות האקוסטיות שנמכרות כיום בחנויות הנבחרות:

  1. תקרת מתכת: עשויה מפלטות מתכתיות מחוררות (ידועה כבעלת ערך אקוסטי גדול)
  2. תקרה מינרלית: סביר להניח שראיתם פעם תקרה אקוסטית מסוג זה, משום שהיא נחשבת לנפוצה ובעלת אורך חיים ממושך. חשוב שתדעו שתקר זו עשויה מצמר סלעים וחומרים טבעיים אחרים שעמידים בפני אש ולחות
  3. תקרת גבס: תקרה זו נחשבת למוצר אקוסטי ידידותי לסביבה. היא עשויה מלוחות גבס גדולים שעברו חירור מיקרו. ניתן ליצור ממנה קירות בדגמים מיוחדים וזאת בהתאם לבקשת הלקוח

בעוד רגע נציג בפניכם את החיסרון היחידי שבא לידי ביטוי בתקרות האקוסטיות. קודם לכן, נציין שההתקנה שלהן צריכה להתבצע על ידי בעל מקצוע בלבד ולא באופן עצמאי.

 

החיסרון היחידי – צריך לצאת מהמרחב בעת ההתקנה

הגיע הזמן שתכירו בחיסרון היחידי שמצאנו בתקרות האקוסטיות. אם להיות כנים, ניתן לומר שמדובר בחיסרון מינורי שניתן להתמודד עמו בקלות. נסביר שתצטרכו לצאת ממקום ההתקנה למשך 24 – 72 שעות. שכן, העובדים במקום צריכים לבצע את עבודתם במרחב שקט ובידיעה שאף אחד לא מסתובב מתחתיהם, בזמן שהם עומדים על הסולם.

 

השורה התחתונה

לתקרה האקוסטית יש 3 יתרונות בולטים שגוברים על החיסרון היחידי שהוצג לעיל. בשלב זה אתם יודעים שמדובר בפתרון מתקדם שיאפשר לכם להתנהל במרחב סגור בנוחות מקסימלית, כך שנותר לכם רק לבצע התקנה של הדגם המתאים וליהנות ממרחב נעים מבחינה אקוסטית ועיצובית.

יתרונות תקרה אקוסטית

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא