חיפוש

3 סיבות לעשות חישוב BMI ומה זה אומר

מודל היופי השולט כיום דורש מאיתנו להיות רזים וחטובים, ולהיות בעלי ציון BMI נמוך. אבל מה זה בעצם ציון BMI? ובכן, זהו ציון שבודק את המשקל שלכם ביחס למין, לגובה ולגיל שלכם. ציון BMI יכול להעיד אם אתם במשקל תקין או לא. אלו הן שלוש סיבות לעשות חישוב BMI עוד היום:

 

1. כי חשוב לשמור על הבריאות

משקל שאינו תקין יכול לפגוע בבריאות שלנו. עודף משקל יכול להוביל לבעיות לב ובעיות נשימה, בעוד שתת משקל יכול להוביל לבעיות עיכול ומחסור בחומרים שמזינים את הגוף. חישוב BMI יסייע לכם לשמור על הבריאות שלכם, ולוודא שאתם בטווח המשקל התקין ביחס לנתונים שלכם.

 

2. כי אתם מיוחדים

כל גבר וכל אישה מסתובבים בעולם עם גוף בפרופורציות מעט שונות משל חבריהם. לא כל שוני מעיד בהכרח על השמנה. שימוש במחשבון BMI לא יוכל לומר לכם איך להסתכל על עצמכם, אבל הוא כן יוכל לומר לכם אם אתם במצב הגיוני ביחס שבין המשקל שלכם לנתונים הפיזיים שלכם.

 

3. כי קל יותר לנהל דיאטה

כל דיאטן או דיאטנית מתחילים יאמרו לכם שהדקך הכי טובה לנהל דיאטה היא תוך כדי מעקב צמוד אחרי המשקל וציון ה-BMI שלכם. מעקב רק אחרי המשקל לא מבטיח שאתם בריאים יותר או נראים טוב יותר, אלא רק שאתם פחות כבדים ממה שהייתם. בדיקה כזו לא משרתת את מטרת הדיאטה.

 

איך עושים חישוב BMI

אם בעבר חישוב BMI היה אפשרי רק עבור מי שלמד את מדעי התזונה, כיום ניתן למצוא אינספור מחשבוני BMI באינטרנט. דוגמא לאתר מצויין, בו תוכלו למצוא מחשבון BMI לצד מחשבונים שימושיים אחרים היא האתר https://culc.co.il. באתר תוכלו לבדוק האם המשקל שלכם תקין ביחס לגיל, למין ולגובה שלכם, מה שער הדולר, מה הוא שיעור המע"מ מתוך סכום ועוד חישובים רבים.

 

סיכום

לסיכום, חישוב BMI הוא חשוב מאוד עבור כל מי שרוצה לשמור על משקל גוף תקין. שימוש במחשבון BMI יעזור לכם לעקוב אחרי התקדמות הדיאטה שלכם בהיבטים נוספים (וחשובים יותר) בנוסף למשקל.

חישוב BMI

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא